Dietologický
manažment

Naše prípady

Nesprávne použitie lieku

Šaman je 8- ročný kríženec psa, ktorého k nám priniesli po epizóde krívania a inkoordinovaného pohybu. Večer ho majitelia vypustili na dvore a keď sa o 10 minút vrátil, bol mimoriadne bolestivý, nedalo sa ho ani dotknúť.

Nepríjemné následky pohryzenia iným psom

Majiteľka prišla so 7 ročným krížencom menom Bogar s tým, že deň pred tým bol pohryzený iným psom do oblasti krku. Boli u iného veterinárneho lekára, blízko svojho bydliska. Ten ranu zašil, no následne bol psík apatický, odmietal krmivo aj vodu.

Nezanedbávajte ani menšie zmeny na tele vášho zvieraťa

Sedem mesačné šteniatko jagdteriéra menom Vex prišlo na našu kliniku s problémom opuchu na ľavej strane krku. Diagnostikovali sme tuhoelastický, nebolestivý, ohraničený útvar veľkosti slepačieho vajca.

Pozor na šteňatá s nejasnou minulosťou !

Mladučký labrador Zane k nám prišiel až z Rožňavy. Zane už týždeň hnačkoval, zvracal a jeho stav sa ani po úvodnej terapii ich veterinárneho lekára nezlepšoval a tak bol referovaný na našu kliniku.

Problémy šteniat už od prvých týždňov

Šteniatko menom Pusa k nám priniesli vo veľmi mladom veku – menej ako 2 mesiace. Pusa prišla na vstupné vyšetrenie a hneď sa u nej objavilo niekoľko problémov.

Tumor v močovom mechúre

Statočná čivava Kazi k nám prišiel až z Rožňavy. Takmer 7-ročný Kazi mal dlhodobé problémy s močením, kedy približne od minulého roka striedavo ťažko močil, mával časté nutkanie s prímesou krvi.

Aj malá hrčka na tele môže znamenať veľký problém

Klienti k nám priniesli Majkyho – 3 mesačného milého boxera, ktorý absolvoval bežnú vakcináciu a nemal žiaden zdravotný problém. Keď sa k nám Majky dostavil znovu, v oblasti hlavy mal opuch, ktorý si majitelia deň predtým nevšimli, nakoľko narástol veľmi rýchlo.

Extrémna zápcha vyžadovala okamžitý operačný zákrok

Ajaxa - 6 ročného labradora k nám priniesli majitelia do nedelňajšej pohotovosti. Majitelia si všimli, že už 5 dní nemal stolicu, a posledné dni už nechcel ani žrať. Pri klinickom vyšetrení mal výrazne napnuté brucho, veľmi ťažko prehmatné a bolestivé.

Zväčšenie brucha neznamená hneď obezitu!

12-ročná Dany k nám prišla s nie veľmi určitým problémom. Majitelia popisovali, že nie je vo svojej koži a posledné obdobie sa správa „divne“. Prvotné klinické vyšetrenie nám nepreukázalo nič neobvyklé, až na neprimerane zväčšené brucho psíka.

Roztrhnutie Achilovej šľachy po úraze

Na našu kliniku bola veterinárnym lekárom referovaná 7-ročná samica Nemeckého ovčiaka, menom Strela. Po úraze majiteľ pozoroval pretrvávajúce nedošľapovanie na ľavú panvovú končatinu. Ortopedickým, neurologickým a rontgenologickým vyšetrením sme zistili, že ide o ruptúru achilovej šľachy ľavej panvovej končatiny. Strelinina jediná možnosť bola podstúpiť náročnú operáciu, nakoľko tento typ úrazu nie je možné zvládnuť konzervatívnou terapiou.

Prílišná aktivita po operácií môže spôsobiť komplikácie

Akela je 8-ročný Sibírsky husky, ktorý navštívil našu kliniku z dôvodu krívania na ľavú panvovú končatinu. Akela bol operovaný pred 8 mesiacmi na roztrhnutý predný skrížený väz na inom pracovisku. Podľa popisu majiteľa sa stav po operácií zlepšil, ale po čase začal opäť krívať a na zadnú ľavú končatinu už nenašľapoval. Nepomáhali protizápalové lieky ani analgetiká.

Nebezpečný výlet psa do lesa!

Majitelia priniesli Bendžiho, stredne veľkého kríženca na našu kliniku po predchádzajúcom ošetrení u iného veterinárneho lekára. Bendži počas prechádky v lese zacítil nejakú stopu a majiteľom zmizol na nejaký čas z dohľadu. Vrátil sa im s veľkou ranou na koži na pravej strane hrudníka.

Včasná preventívna prehliadka je veľmi dôležitá!

V jeden decembrový deň nám na kliniku priniesli Elis, 8-ročnú bielu mačičku, ktorá mala hneď niekoľko problémov. Majitelia popisovali jeden vážny a teda, že už 2 týždne nechce poriadne jesť, je apatická, dokonca ju videli občas pojedať piesok. Taktiež si všimli, že má väčšie brucho ako mala.

Krv v moči môže byť aj veľký problém

Nely k nám prišla s problémom krvomočenia, ktoré bolo možné vidieť už aj voľným okom. Prvotné vyšetrenie pacienta vrátane vyšetrenia moču nám jednotlivé biochemické parametre evokovali uroinfekciu. Nasadili sme teda adekvátnu terapiu a dohodli sa s majiteľkou na kontrole. Táto 9-ročná sučka zlatého retrievera pri kontrole nejavila známky zlepšenia stavu a jej moč vykazoval naďalej rovnaké biochemické a vizuálne ukazovatele ako pri prvotnom vyšetrení.

Šteňa, ktoré prišlo v pravý čas!

Beny je 4-mesačné šteniatko Chodského psa, ktoré k nám prišlo až z Rožňavy. Majitelia si na jeho správaní nevšimli nič neobvyklého až do dňa, kedy začal odmietať potravu a objavilo sa u neho časté zvracanie. Rozhodli sa teda ísť k svojmu veterinárnemu lekárovi u ktorého dostal prvotné ošetrenie a diétu. Nakoľko sa Benyho stav nezlepšoval ani na druhý deň a ošetrujúci lekár nemal k dispozícii RTG pre ďalšie vyšetrenia, majiteľ sa rozhodol, že navštívy našu kliniku.

Spojte sa s nami


Veterinárna klinika CASSOVET
Trieda KVP 7
040 23 Košice

E-Mailcassovetkosice@gmail.com

Ordinačné hodiny:
Pondelok - Piatok: 
7.30 - 19.00
Sobota:
8.00 - 12.00 

Pohotovosť mimo ordinačných hodín
s možnosťou hospitalizácie pacienta
NON STOP

Telefónne číslo:
055 / 643 58 48