Dietologický
manažment

Tumor v močovom mechúre

 

Statočná čivava Kazi k nám prišiel až z Rožňavy. Takmer 7-ročný Kazi mal dlhodobé problémy s močením, kedy približne od minulého roka striedavo ťažko močil, mával časté nutkanie s prímesou krvi. Takýto stav sa sporadicky po preliečení upravil.

Pacient u nás prešiel kompletnými vyšetreniami cez odber krvi na biochemické a hematologické vyšetrenie, RTG vyšetrenie aj s negatívnym kontrastom a USG vyšetrenie brucha. Kombinácia USG a RTG vyšetrení s následným kontrastom nám potvrdili diagnózu - tumor močového mechúra. Močový mechúr bol z väčšej časti vyplnený tumoróznou masou s minimálnym množstvom moča v okolí.
Kaziho sme preto po dohode s majiteľom objednali na operačný zákrok.

Pacienta sme rutínne pripravili na operáciu, po uvedení do anestézy sme podávali infúznu terapiu počas celého priebehu zákroku. Po odpreparovaní jednotlivých štruktúr brušnej steny a otvorení močového mechúra sme našli útvar veľkosti vlašského orecha, krvácajúci s bázou cca 1,5 cm. Extirpovať sme museli aj časť sliznice mechúra aby sme dostatočne eliminovali tumorózne bunky od zdravého tkaniva. Následne sme urobili detailnú plastiku vnútornej steny. Po hermetickej sutúre mechúra sme uzavreli laparotomickú ranu v jednotlivých vrstvách rutínnym spôsobom.

Kazi sa prebral bez problémov a už počas hospitalizácie sa niekoľkokrát spontánne vymočil .
Na druhý deň po operácii bol pri kontrole stav výrazne lepší, majiteľ popisoval neporovnateľne voľnejšie močenie.

Z tumoru sme odobrali vzorku na histopatologické vyšetrenie. Približne o týždeň sme dostali výsledok - kapilárový hemangióm, prognóza dubiózna kvôli infiltratívnemu rastu nádoru.

Momentálne je na tom Kazi dobre, nemá žiadne problémy, napriek tomu je však potrebné sledovať akékoľvek zmeny klinického stavu, zmeny v močení pre prípad recidívy Kaziho problému.
Príprava operačného poľa u pacienta
Po odpreparovaní štruktúr brušnej steny vizualizácia močového mechúra
Vľavo tumor močového mechúra, vpravo medzi pinzetami otvorený močový mechúr. 
Tumor močového mechúra

Spojte sa s nami


Veterinárna klinika CASSOVET
Trieda KVP 7
040 23 Košice

E-Mailcassovetkosice@gmail.com

Ordinačné hodiny:
Pondelok - Piatok: 
7.30 - 19.00
Sobota:
8.00 - 12.00 

Pohotovosť mimo ordinačných hodín
s možnosťou hospitalizácie pacienta
NON STOP

Telefónne číslo:
055 / 643 58 48